Povrchové úpravy dřeva

 

Impregnace čerstvého dřeva

 DOLD-IMPREGNACE DŘEVA BEZBARVÁ

          Prvotní ošetření nového, vyschlého dřeva před dalšími povrchovými úpravami. Dobře proniká do dřeva, impregnuje proti vlhkosti, likviduje event. mikroorganické zárodky a zlepšuje přídržnost následných nátěrů. Nanášení nátěrem, nástřikem, nebo máčením.

 Lazůry 

ARBEZOL-LASOTIC

          Prodyšná lazůra k ochraně vnějších i vnitřních dřevěných konstrukcí, uvnitř použitelná i ve vlhkých prostorách. Lehce zpracovatelná na všech druzích dřeva. Silně exponovavá dřeva lze dodatečně přetřít produktem Hydrosotic, nebo UV-Naturfinish.10 barevných odstínů dle vzorkovníku ARBEZOL.(Oliva, teak, ořech, eben, palisandr, kaštan, pinie, mahagon, jilm).

 

ARBEZOL-LASOTON

        Silnovrstvá prodyšná lazůra na vnější i vnitřní masivní dílce, jako okna, dveře atd. použitelná vně i uvnitř. Díky vysokému obsahu pojiva tvoří Lasoton film, který zabraňuje dřevu přijímat vlhkost zvenčí, ale umožňuje difuzi vodních par zevnitř .Dřevěné díly „nepracují“ a jsou povětrnosti odolné. 10 barevných odstínů podle vzorkovníku ARBEZOL.

 

HIGH SOLID HOLZLASUR
              Bezrozpouštědlová lazůra na bázi "high-sold"pryskyřic, hedvábně lesklá, pro vnější stavební díly.Univerzální a hospodárná dlouhodobá ochrana dřeva a dřevěných stavebních dílů ve vnějším prostředí. Aplikace se provádí na všech typech stavebních kontrukcí (dřevěné domky, obklady, pergoly, okna atd.) systémem "jedné nádoby" . Dodává se v odstínech: bezbarvý, dub, eben, palisandr, mahagon, oliva-jasan.        

 

 

 Bezbarvý polyuretanový lak

 DUROCAL A/B - BEZBARVÝ

Transparentní dvoukomponentní vnější i vnitřní umělohmotný lesklý lak na polyuretanové bázi s vysokou konečnou tvrdostí, oděruvzdorností, odolností chemikáliím a rozpouštědlům. Vynikající na nátěry dřevěných podlah, prahů, parket, schodů, nábytku, zařízení laboratoří,  ale také sportovních lodí !