OBOR CHEMIE             Firma ESB SERVIS s.r.o. je od roku 2009 nástupcem firmy Erich Slupetzky spol.s r.o., která byla založena v roce 1992 v Českých Budějovicích, jako dceřinná společnost rakouské firmy Erich Slupetzky GmbH Linz. Tato linecká  firma je od svého poválečného založení velkoobchodem chemicko-technických surovin, kde podstatnou část tvořily suroviny pro výrobu stavebních a nátěrových hmot, jako jsou pigmenty, plniva, pojiva, plastifikátory a jiné modifikační přísady. Bližší informace o tomto oboru činnosti, který naše firma vykonává získáte na stránkách  „Chemie“.

OBOR STAVEBNÍCH HMOT   Fyzická přítomnost nejkvalitnějších surovin z celého světa ve skladech mateřské firmy inspirovala krátce po založení společnost k rozšíření činnosti o vlastní výrobu fasádních a vnitřních nátěrových hmot a přípravků, jak minerálních pod obchodní registrovanou značkou Silmalin®, tak disperzních pod značkou Slupol ®.  Během několika let se staly zvláště minerální nátěrové systémy Silmalin® žádaným kvalitním artiklem a firma Erich Slupetzky GmbH Linz jedním z největších rakouských výrobců této komodity s produkcí cca 3 500 tun ročně. Spolu s disperzními produkty skupiny Slupol ®.dosahuje roční produkce asi 5 000 tun. Velkoobchodní činnost firmy se časem rozšířila o zastoupení dalších skupin produktů pro stavebnictví, jako jsou speciální suché maltové směsi Ardex, lakařské produkty švýcarských firem Dold, Bosshard a dalších.

            Naše firma vyvíjí svou obchodní a poradenskou činnost na základě přímého kontaktu se stavebně dodavatelskými subjekty, projektanty a investory na území České republiky, prostřednictvím obchodně-technických pracovníků, činných v jednotlivých regionech.          
            Od svého založení roku 1992 plně disponujeme s „know how“ své, již po desítky let úspěšně ve stavebním a chemicko-technickém oboru působící  mateřské firmy. Jsme přidruženým členem Společnosti pro technologie ochrany památek od jejího založení a spolupracujeme s Krajskými památkovými ústavy při rekonstrukcích objektů v působnosti památkové péče.

         Nabízíme široký sortiment nátěrových hmot vlastní výroby a vybraných nátěrových a stavebních hmot dalších výrobců vysoké kvality pro profesionální stavebnictví.    Dáváme přednost osobním kontaktům,  bezplatnému poradenství při přípravě staveb a  zaškolení pracovníků na stavbách, zachování příznivých cen a zkvalitnění našich služeb, před nákladnou, leč nic neříkající plošnou reklamou.

         Výsledkem naší dosavadní činnosti je přes 1 500 větších památkových, občanských i průmyslových rekonstrukcí a staveb na území republiky, kde byly s úspěchem aplikovány naše materiály. Částečný přehled těchto realizací Vám poskytnou naše stránky „ Stavební reference“.

OBOR TLUMOČNICTVÍ A PŘEKLADATELSTVÍ

        Nabízíme tlumočnictví a překladatelství do německého jazyka a z německého jazyka včetně odborných textů.

                              S díky za pozornost,            

                                                                 Miroslav Kolář,  jednatel společnosti.